Bireysel Sistemler - Sıhhi Tesisat

Temiz Su Tesisatı
Pis Su Tesisatı
Su Deposu Kurulumu
Hidrofor Kurulumu
Su Kollektörü Değişimi

SIHHİ TESİSAT
 

Sıhhi tesisat, bir yapının pis su ve temiz su ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan tesisat biçimidir. Yapının temiz su tesisatını çekerek armatürlere su iletiminin sağladıktan sonra, bu suyun borularla şehir şebekesine taşımasını sağlar. Firmamız yapıların sıhhi tesisat projelendirmesi hizmetini vermektedir.

 

Temiz Su-Pis Su Tesisatı, hidrofor sistemleri, su deposu kurulumu, su sayacı kollektörü değişimi; kısacası tüm tesisat işleri; kaliteli hizmet anlayışımız ve tecrübeli ustalarımız tarafından uygulanmaktadır.


sıhhı tesisat
 

SU DEPOSU
MODÜLER PASLANMAZ SU DEPOSU

 

Paslanmaz krom su deposu modüler olarak üretilmektedir. İmalat istenilen saç kalınlığında, istenilen kapasitede modüler olarak üretilmektedir. Her modül parçaları özel ambalajlanmakta nakliye tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca mevcut binalarda modüler olması dolayısı ile rahatça taşınıp dar mekânlardan geçirilerek kolay montaj yapılmaktadır. 

 

PRİZMATİK MODÜLER SU DEPOSU

 

- Prizmatik Modüler Su Deposu; paslanmaz çelik başta olmak üzere farklı malzemeler kullanılarak, modüler parçalar halinde üretilmiş sağlıklı ve paslanmaz su deposudur. Eski su depolarının aksine, modüler su depolarının montajı ve demontajı kolaydır. Prizmatik modüller halinde üretildiğinden kullanım alanında çok kısa sürede bir araya getirilerek su deposu kurulumu tamamlanır.
- Prizmatik modüler su deposu, eski su depolarının aksine içlerinde yosun, bakteri veya mikrop üretmez.
- Prizmatik modüler su depoları, cıvatalarla birbirine sabitlenmiş modüllerden oluşur. Esnek modül sistemi sayesinde, depolamanın yapılacağı alanda optimum miktarda su depolanır ve alan kaybı yaşanmaz.
- Prizmatik modüler su deposu tasarımları deponun kurulacağı mekânın büyüklüğüne, konumuna ve gerekli olan su depolama kapasitesine göre oluşturulur.
- Modüller kapı eşiği, merdiven ve asansör gibi dar mekânlardan geçebilecek büyüklükte tasarlanmıştır.
- Modül paneller, iç gerdirmelerle sabitlenir. Tüm iç gerdirmeler modüllerde seçilen malzeme cinsiyle aynı özelliklerde üretilmektedir.
- Prizmatik modüler su depoları tasarlanırken, gerekli olan en düşük et kalınlığı, kullanılacak malzeme cinsi ve depo içlerinde mukavemeti arttıran gerdirmelerin konum hesapları bilgisayar ortamında yapılır.
- Projelendirme tamamlandıktan sonra modüller ve bağlantı parçaları orjinal ambalajlarında müşterimizin kurulum adresine yollanır, çok kısa sürede prizmatik modüler su deposu monte edilir.
- Kurulum sonrası sızdırmazlık testleri yapılır.
- Prizmatik Modüler Depoların kurulumu esnasında zararlı kimyasallar kullanılmaz. Bu sayede depolanan su kirletilmez.
- Bakımı ve onarımı çok kolaydır. Gerektiğinde parçalar birbirlerinden bağımsız olarak yenilenebilir. Bu sayede prizmatik modüler su depolarına sahip olma maliyeti yıllar geçtikçe daha da düşmektedir.

pirizmatik su deposu
 
HİDROFOR KURULUMU
 
- Hidroforlar şebeke suyu basıncının yeterli olmadığı durumlarda devreye giren ve suyun basıncını arttırmaya yarayan pompa sistemleridir. Genellikle elektrikle çalışan hidrofor sistemleri, bina yüksekliği ve daire sayısına göre istenilen basınç ve debi özelliklerine uygun olarak, bir yerde depolanmış suyu emiş yaparak çalışmaktadır.
- Hidrofor sistemleri az katlı ve çok katlı binalar, villalar, siteler, okullar, apartmanlar, iş merkezleri, oteller ve sosyal tesislerde şebeke suyu veya depolardan basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılmaktadır. Arzu edilen basınçta sürekli ve konforlu su sağlamak için hidrofor hesabı yapılmalı ve pompa tipine uygun olarak hidrofor pompası ve hidrofor basınç tankı seçimi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, hidrofor basınç şalteri ayarı ile pompanın devreye girişi kontrol edilerek enerji tasarrufu sağlanmakta ve doğru hidrofor hesabı ile pompanın verimli olarak uzun ömürlü çalışması sağlanmaktadır.